Author Posts

16 stycznia 2014 at 12:04 pm

To może jakoś na niedzielę się umówimy, o ile Jacek się zgodzi. Na zewnątrz ma być urwanie du..y. Więc może???

16 stycznia 2014 at 8:01 am

Co Ty u Jacka nie znajdziesz zadnych materialow na lowne muchy 😈
Nie ma chlop zgnilozielonej welny, nie ma siersci z kota, nie ma dratwy szewskiej czy indyjskiej kapki. I mozna by tak jeszcze dlugo :). Ja tam u Jacka nigdy nie moge znalezc nic z czego moglbym ukrecic wymyslona muche.
Ale spotkac sie zawsze mozna i …. wypic browca. A tak powaznie, to trzeba by troche pokrecic bo ja do marca mieszkam u tesciow i nie mam szans na uzupelnienie pudelka na wiosne na jazie.

15 stycznia 2014 at 5:23 pm

No i wszystko jasne.Mistrz pokazał jak powinny wyglądać łowne nimfy,wystarczy je tylko skopiować :twisted:Jacek może spotkamy się na jakiś warsztatach u ciebie i przerobimy kilka łownych wzorów.Myślę że znalazło by się trochę materiału u ciebie.Coś tam się weźmie coś odkupi jak masz nadwyżkę,oczywiście dla mistrza piana obowiązkowa.Co ty na to ?

15 stycznia 2014 at 4:30 pm

Panowie trzeba 2 sprawy odzielić, łownośc i wygląd.
To że muchy są piękne nie muszą być wcale łowniejsze od jakiś pierwszych much ukręconych na kolanie. Wygląd przyjdzie z czasem po nabraniu wprawy i ukręceniu jakiejś tam ilości much.
2 podstawowe much Paweł podał + wszystkie ich mutacje, dobre są też imitacje chruścików bezdomkowych jak na pierwszym zdjęciu i 2 zdjęciach od dołu ( sorry za numerki ale nie mam innych, te są ze strony).
Najlepsze dubbingi naturalne, z królika, zająca lub te same z dodatkami fleszów.
dubbing wystarczy wyczesać, nóżki i takie tam nic nie wnoszą ani nie podnoszą raczej łowności, wygląd tylko moim zdaniem
Podobne do pt , tylko z dubbingami na tułowiu , ogonek i pochewka ze sterówki bażanta łownego ( na zdjęciu jest z wiewiórki)
Dobre są proste złotogłówki z naturalnych dubbingów mieszanych z fleszem ( np Hereice dubbing itp)
No i mutacje brązek oczywiście.
Ciekawa bywa mucha 2 od góry, może to być pt z bażanta i najlepiej czarnymi oczkami, płotki lubią często taką muchę zagyźć.
Najlepiej trzymać się naturalnych dubbingów w kolorach naturalnych, brązach i zieleniach, to zawsze działa.
Dodatkowo fajnie jest pomyśleć o takich nifach obciążonych tylko złorą główką , z wyczesanym dubbingiem ( najlepiej sztucznym jak antron) które mają imitować pupy wylatujących chruścików, bywają niezłe.

• This reply was modified 4 years ago by Zdjęcie profilowe Jacek Olsiński jaceko.
  • This reply was modified 4 years ago by Zdjęcie profilowe Jacek Olsiński jaceko.
Załączniki:
You must be logged in to view attached files.

15 stycznia 2014 at 1:39 pm

hehehhe
to racja 🙂
ja jak kręcę to i tak nie wychodzą takie jak na zdjęciach 😉 i każda inna 😉
czyli mogę powiedzieć że to są jedyne niepowtarzalne 😉

15 stycznia 2014 at 1:06 pm

Dizzy,cokolwiek swojego ukręcisz to i tak pewnie ktos to przed Toba kiedys zrobił 😉

15 stycznia 2014 at 11:53 am

No właśnie
A powiedzcie mi czy Wy trzymacie się dokładnie wzorów podanych gdzieś tam czy eksperymentujecie i robicie „po swojemu” ?
Wiem że są jakieś „pewniaki”
ale czy nie lepiej ukręcić coś swojego?
Bo to będzie chyba bardziej cieszyło?
Nie mówię tu o mnie, początkującym bo ja jeszcze się uczę wkładać haki w imadło 😉

15 stycznia 2014 at 9:40 am

No jestem w szoku 😯 Pozytywna opinia od Pezeta 😛
ps.będę każdą zapisywał „stepowo” w notesie 😉

• This reply was modified 4 years ago by Zdjęcie profilowe brt3 brt3.

15 stycznia 2014 at 9:22 am

Robert – Twoje muchy przypominaja mi z charakteru muchy pewnego goscia z Zakopanego z ktorym kiedys kilka dni lowilem ryby i ktory pokazywal nam (Kamilowi i mi) swoj warsztat.
Gosc nie trzymal sie zadnych kanonow :). Materialy to najczesciej jakies zdobyczne kawalki swetrow, piora znalezione i kupione gdzie popadnie, imadlo i inne narzedzia to imadlo stolarskie i dlonie. Klej zamiast szelaku kupowany na litry w jakims chemicznym itp. Dlugo by wymieniac. Muchy byly nie do powtorzenia, ale mialy to cos w sobie, ze e byly niesamowicie skuteczne. Obawiam sie ze te Twoje obecne beda takie same. Bardzo lowne, ale jak jakas urwiesz to dlugo bedziesz sie zastanawial co w niej bylo i jak ja zrobiles :).

15 stycznia 2014 at 9:15 am

Przemek, nie wstawie swoich much, bo nie nadaja sie do publicznej prezentacji a i nie mam aparatu tak zeby bylo widac cokolwiek.
Ale na prowadzaca daje:
link – pheasant tail
a na skoczka:
link – brazka

Dokladnie dwie takie muchy to absolutnie podstawa na Pilice. Co najwyzej przy brazce daje rozne kolnierzyki (rozne kolory i materialy – moze byc nawet z piorka kury czy koguta) a przy prowadzacej rozne kolory dubbingu pod pochewke. Ale te z linkow sa chyba najlepsze.

15 stycznia 2014 at 8:45 am

Wstępnie jestem przygotowany na Wiślane pstrągi. Dorobie jeszcze kilka z główkami fluo.

Załączniki:
You must be logged in to view attached files.

14 stycznia 2014 at 5:55 pm

Wrzućcie jakieś zdjęcia nimf pilicznych z opisem:)please

14 stycznia 2014 at 3:25 pm

Chyba najlepszym przykladem jest mucha, ktorej nigdy chyba nie ukrece, ze wzgledu na materialy.
Killer Bug. Prosta mucha do bolu, ale cena podstawowego materialu:

http://www.ebay.co.uk/itm/Chadwicks-477-18-inch-This-wool-was-owned-by-Frank-Sawyer-/181294792931?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item2a360300e3

powala.
Jesli link nie bedzie juz aktualny to napisze, ze 18 cali wloczki kosztuje ponad 10 funtow !!!

14 stycznia 2014 at 1:09 pm

Tak dokładnie materiał w wodzie ciemnieje i dlatego ważny jest też podkład nic wiodącą powinna być w odpowiednim kolorze.Dobry fachowiec z odpowiednio dobrana nimfa złowi każdą rybe

14 stycznia 2014 at 9:33 am

Fajne muszki. Z pewnoscia da sie na nie zlowic ryby.
Tylko moja jedna drobna uwaga co do nimf z roznego rodzaju welen i innych dubbingow.
Pamietajcie Panowie, ze po namoknieciu zmieniaja kolor. Robia sie o kilka tonow ciemniejsze.
Dlatego np zolty dubbing po namoknieciu bedzie taki „brudno” zolty.
Przemek, ten Twoj raczek jak nazwal go Robert bylby jakies 6-7 lat temu killerem na CP. Pamietam ze takich niwielkich chruscikow bylo tam mase.
PS. A mowilem rok temu na pierwszym ognisku, ze jak ktos zacznie lowic na muche ryby to juz przepadl :).
I co ciekawe kazdy sie na poczatku wzbrania ze nie bedzie krecil. A i tak w koncu ulega :).
PS 1. Mozna nakrecic miliny wzorow nimf a i tak na Pilicy wyciaga sie dwa wzory 😈 .Co najwyzej w roznych rozmiarach.