Author Posts

4 lutego 2016 at 1:17 pm

planuje na 1 week kwietnia sie wybrac jak pogoda dopisze… a czy sie cos zlowi? to zobaczymy jak bedzie czym sie pochwalic…. napewno to zrobie 🙂

3 lutego 2016 at 9:11 am

Kilkanaście lat temu i wcześniej ZS był bogato zaopatrzony w te gatunki ryb (pomijam sandacze, leszcze). Odkąd zakazano zarybiania amurem, populacja bardzo spadła. Karpiem zbiornik jest zarybiany. Amury w dalszym ciągu są i są łowione, ale to nie to co kiedyś, karpie – te głównie łowią od razu po zarybieniu 🙁 choć możesz się nastawić na te większe osobniki powyżej Barkowic Mokrych tak zwany Mały Zalew. Jest tam trochę wysepek i wiosną są wędkarze którzy robią zasiadki. Ponadto rejon Bronisławowa jest dobry miejscem oraz betony na Starej Wsi – ale to miejsce jest głównie wykorzystywane do połowów po zarybieniach. Nie łowię na kulki, ale skoro to jest typowa przynęta karpiowa i przy odpowiednim nęceniu moim zdaniem nie powinno być problemów aby skusić ryby do brania.

Połamania i daj znać jak coś Ci się uwiesi 🙂

2 lutego 2016 at 12:45 pm

a mam do was jeszcze pytanie. chodzi mi o lowienie karpi i amurow na kulki proteinowe a nigdy tego nie robilem podpowie ktos jakie smaki wybierac? moze ma ktos jakies efekty na sulejowie???

28 stycznia 2016 at 1:18 pm

Teraz raczej głębiej ryba siedzi,
zatoka na Treście tam gdzie można dojechać ma 3-4m na środku, głębsza się robi przy wyjściu do zalewu (z brzegu niedostępna).
Na betonach kilkanaście metrów od brzegu jest gwałtowny spadek na 8-9m, to samo na Karolinowie, tylko z 20-30m od brzegu. Na końcu betonów przy lesie spadek jest na jakieś 6-7m ok. 20m od brzegu, potem płasko. Zarzęcin to też jakieś 6-7m w korycie, z brzegu trochę do niego daleko i nie w każdym miejscu da się dorzucić, a lód chyba się kończy (nie wiem – nie byłem).

28 stycznia 2016 at 11:49 am

dziekuje za podpowiedz musze sie wybrac na objazdowke i popatrzec gdzie sie wybrac.

27 stycznia 2016 at 6:38 pm

czesć, pogoda sprzyja roztopom czy mozna juz gdzies na spławik połowic( wody stojące lub lekko płynące) ?

27 stycznia 2016 at 3:29 pm

Stara Wieś (betony), Tresta (zatoka), Karolinów, Zarzęcin.

27 stycznia 2016 at 11:36 am

hej. bylem nad zalewem w tamtym roku pare razy ale potrzebuje taka miejscowke zeby autem dojechac. moze mi ktos doradzic gdzie szukac?

27 stycznia 2016 at 9:27 am

krzys7654 którą konkretnie rzekę masz na myśli?

26 stycznia 2016 at 2:53 pm

Co Ty tam nie ma sensu.

Pojechałbym gdzieś dalej, oferuje wspólny przejazd jak ktoś ma ochotę niech daje znać.

26 stycznia 2016 at 11:39 am

A które rzeki proponujesz? Luciąża?

25 stycznia 2016 at 1:25 pm

Hej był może ktoś na którejś z naszych rzeczek za pstrągiem.
Pytam bo może w przyszły weekend można by rozpocząć sezon.
Może ktoś ma ochotę ?