Author Posts

15 lipca 2015 at 6:59 pm

@ krzys7654
No normalnie z tym „ubogim rybostanem zalewu” to mnie zabiłeś. Aż bliski jestem do wrzucenia filmów z logów z echa. Bo ryby jest full.
Ostatnio złowiony przez kolegę sandacz dosłownie pluł narybkiem… takimi centymetrowymi rybkami…
Te ławice narybku są olbrzymie… Jak mają zabijać sie za przynętą, jak wystarczy, że otworzą pysk.

Drapieżniki mają doskonale zaopatrzoną stołówkę, więc trzeba trochę bardziej się postarać, żeby złowić.

Natlenienie wody w warstwie przypowierzchniowej dochodzi do 14 mg/litr, co świadczy o sporej ilości roslinności w zalewie.

W chwili obecnej ryby mają taki szeraton, że mają gdzieś co lichsze przynęty…

Leszcze czasami biorą, ale wtedy licznie i dość duże.
Następnego dnia, w tym samym miejscu zero.

Kiedy zaczynałem pływać po zalewie z echem, czasami były ryby, czasami nie było, itd.
Ostatnio pływając ciężko było mi znaleźć zupełnie bezrybne miejsce…

Oczywiście są zakresy głebokości gdzie ryb jest więcej i większe, ale naprawdę ciężko było znaleźć kawałek wody, zupełnie pozbawiony ryb.

Pierwszapołowa lipca, nigdy u mnie nie obfitowała specjalnie w drapieżniki.
Ale pływając, cieszę się z ilości narybku wszelakiego…

Ten narybek nie spadł z kosmosu,
Uwierz mi, ryb z roku na rok widzę więcej

1 lipca 2015 at 3:09 pm

Panowie nie ma aż takiej tragedii, nie narzekajmy, inni mają gorzej. Coś tam się łowi. Nie wiem jak często jesteście nad wodą. Jeżeli jesteście powiedzmy 5 dni w tygodniu i nic nie łowicie przez dłuższy czas to rzeczywiście możecie powiedzieć że jest lipa, ale jeżeli jesteśmy raz na tydzień na rybach to ciężko się wypowiadać czy jest źle czy dobrze.
krzys7654 – nie wiem o których drapieżnikach piszesz?
Nie wiem czy byłeś świadkiem co się działo wiosną na betonach z okoniem?
Okoń przygotowywał się do tarła i brał jak szalony (bardzo ładne okonie 30-40cm i nawet większe. Ludzie tępili je i wynosili wiadrami. Gdyby brały dłużej pewnie wytępili by je wszystkie! Nie ma umiaru, zachłanność ludzka nie zna granic!
Szczupak – z tym jest jak na razie trochę gorzej, od czasu do czasu jakiś wyskoczy.
Sandacz – sandacze biorą, nie są to nie wiadomo jakie ilości, ale coś się czepia.
Ten z soboty – 67cm

Załączniki:
You must be logged in to view attached files.

29 czerwca 2015 at 1:21 pm

Co z leszczem na zalewie?

29 czerwca 2015 at 9:22 am

Panowie macie jakieś rozsądne wytłumaczenie co się dzieje w tym roku z drapieżnikiem ?
Czy jedyną odpowiedzią jest ubogi rybostan zalewu?

28 czerwca 2015 at 4:51 pm

Jak ogólnie wiadomo, kilka zbiorników w okolicy odpadło, przynajmniej na jakiś czas. Został Sulejów, Cieszanowice, Kotliny już ruszyły – ciekawe jak tam z rybą?, Spała – płoteczki, nic więcej nie widziałem, Drzewica i okoliczne bajorka i stawiki.

Przy tamie wyrzuciło suma ok 2m.

24 czerwca 2015 at 9:50 am

Gdzie teraz mozna połapac na spławik na wodzie stojącej?

22 czerwca 2015 at 9:19 pm

Dzisiaj w trolu na zero, wcześniej z brzegu leszki trochę podbierały, takie do kg.

21 czerwca 2015 at 2:44 pm

Wczoraj kilka okoni, u kumpla coś większego spadło – bez szału.(ZS)

15 czerwca 2015 at 8:41 am

bolki z 30 maja

Załączniki:

15 czerwca 2015 at 8:39 am

ypad na rozlewiska w sobote łowiłem tylko 2 godzinki ale efekt udany

Załączniki:

15 czerwca 2015 at 8:19 am

Tu mam mały dowód ze bolki brały na te chrabąszcze zdjecie z 30 maja

14 czerwca 2015 at 6:47 pm

Dzisiaj na wodzie nie stwierdziłem sandacza, ale za to uwiesił się sumik 98 cm.

13 czerwca 2015 at 3:04 pm

Patryk, nie widziałem tej ryby na żywo, żona znalazła to zdjęcie na facebook-u.

13 czerwca 2015 at 8:29 am

Paweł czy to leszcz?

12 czerwca 2015 at 8:51 pm

A takiego rybona wyrzuciło na brzeg 🙁

Załączniki: