Author Posts

20 lutego 2014 at 10:02 am

Sławek, tak jak Ci napisałem, osobiście jestem przeciwny wprowadzeniu tych silników a nie chcąć krakać, pewnie w niedalekiej przyszłości Ci którzy postulowali aby spaliny o których teraz mowa zostały dopuszczone będą pomstować jaką głupotę zrobili kiedy zobaczą skuterki i motoróweczki +100KM na ZS!
Furtka zostanie otwarta i nie wierzę aby posiadacze takich sprzętów przepuścili taką okazję.
A wtedy żegnajcie spokojne połowy na zbiorniku, czy z łódki czy z brzegu.
Rozumiem ludzi którzy nie wędkują a np pływają takimi sprzętami że chcą mieć możliwość takiego pływania, ale że na tą chwile wędkuję to chciałbym mieć spokój i możlwiość wędkowania z przyjemnością.
Na innych zbiornikach taką rozrywkę wędkarze już mają zapewnioną! Wielu z nich przyjeżdzą na ZS ponieważ tu jest inaczej, spokojniej, przyjemniej.

19 lutego 2014 at 10:55 pm

Czyli zawody wędkarskie organizowane w stanicy wędkarskiej dalej będą z pogwałceniem prawa?
Sama stanica odcięta od świata 🙂
Formalnie nie ma podziału na naped spalinowy i elektryczny.
łódź o napędzie elektrycznym jest również łodzią motorową, a że zakaz ten nie był egzekwowany to już inna inszość.
Jako organizacje z którymi było to konsultowane wymienia się Polski Zwiazek Wedkarski Okreg w Piotrkowie Trybunalskim. I ta organizacja decyduje się na dalsze nielegalne uzywanie łodzi motorowych podczas zawodów?

Bedzie wesoło.

Nie jestem za tym, żeby na górnym zalewie urządzać wyścigi. Można ustanowić ograniczenie prękości do 15 km/h a nawet do 10, ustanowić szlak po którym mozna przepłynąć.

Nie chodzi też o to, żebym jak kuń w cyrku pływał po dolnym zalewie.
Krok w dobrym kierunku, zniesienie chociaż częściowe zakazu..

Co z tego, że niby można, jak do stanicy wędkarskiej tak naprawdę można tylko na wiosłach.

Jak mówił kiedyś Himilsbach:

„Tyle dróg budują, tylko, kurwa, nie ma dokąd iść!”