Author Posts

23 marca 2016 at 9:14 am

Czy ktoś wie coś więcej w temacie? Słyszałem że są gminy które sprzeciwiają się projektowi. Ciekawe co ostatecznie z tego wyniknie. Oby do tej masakry jaką jest wprowadzenie bez ograniczeń nie doszło!

17 marca 2016 at 9:45 pm

Temat jest bardzo gorący. Ale jakie decyzje nie zapadną, muszą być zgodne z prawem.
Niestety wg mojej wiedzy, propozycje zgodne z prawem nie są.
Moim zdaniem nie ma możliwości ograniczenia mocy, można ograniczyć prędkość stosownym znakiem.
Można wprowadzić zakaz pływania łodzi motorowych, ale wiąże się to również z zakazem pływania na silnikach elektrycznych.
I można tutaj mieć pretensje do ustawodawcy, że nie ma tutaj możliwości np ograniczania mocy, rozdziału silników elektrycznych od spalinowych itd, ale jak to mówią „dura lex sed lex”

Podobnie na drogach, można ograniczać prędkość, wagę samochodu, można zakazać poruszania się autem ciężarowym, ale nie ma możliwości wprowadzenia ograniczenia mocy.

Jeśli już nawet ktoś wprowadzi zakaz poruszania się łodziami z silnikiem większym niż XX koni, to trzeba postawić stosowne znaki.

Takich znaków nie ma, więc co?? radosna artystyczna twórczość?

Tak, że pisząc opinie, proponując ograniczenia posprawdzajcie czy jest na to podstawa prawna.
I pisząc pisma urzędowe wypada je podpisywać i pisać bez błędów ortograficznych, bo ostatnio wstyd mi się było przyznać, że jestem wędkarzem.

11 marca 2016 at 9:32 am

Największymi lobbystami są ci, którzy w swoich portach chcą mieć drogie łodzi bogatych ludzi, bo od nich wyciągną za parking nie 10, a 20zł, x2 wydoją za slip, miejsce do cumowania, nocleg i tą marną strawę w jadłodajniach. Uważam, że reszta wnioskujących po prostu została przez nich właśnie nabita w butelkę, bo chyba nie do końca sobie zdają sprawę z konsekwencji, np. tacy kajakarze, jaki mają interes w tym żeby po ZS pływały bardzo szybkie łodzie? Jaki, nie widzę żadnych, może ktoś się nimi podzieli. Natomiast zagrożenia chyba są oczywiste – kajak w rękach niedoświadczonego, kajakarza jest podatny na silne falowanie z boku, więcej szybko przemieszczających się łodzi czyli tłok.
I tu mamy trzy wnioski: MUKS „Wiking” Tomaszów Mazowiecki – sportowcy, SKP „Wodnik” – Tomaszów Maz. i Tomaszowskie Towarzystwo wioślarskie.
Rowerzyści z Tomaszowa??? też nie kumam co skorzystają na tym!! A HITEm dla mnie jest Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran” Tomaszów. Lubię pojazdy zabytkowe, cenie pasję ludzi, ale tu ich prezes, (bo nie sadzę, żeby członkowie o tym wiedzieli) się popisał inwencją.
Tu jeszcze komentarz formalnej strony ad. składania wniosków: organ do tej tabeli przepisuje wnioski, większość z nich wygląda jak by były z jednej ręki. Wniosek…. należy do Was.

10 marca 2016 at 7:17 pm

Teraz jasne 😉
Słyszałem że paluchy w tym macza całkiem nie taka duża grupa ludzi którzy lobbują ostro aby wprowadzić silniki bez ograniczeń (chyba nie muszę pisać o kim mowa)(w porównaniu z tymi którzy tych silników nie chcą). Nie ma co, trzeba walczyć aby zalew nie przepadł. Piszą o tym że turystyka dzięki temu się rozwinie, że sinice zdechną, etc – jeden wielki bełkot. Tych którzy tego chcą wcale to nie interesuje, swoje zachcianki chcą zaspokoić i tyle. Jest tyle zbiorników dookoła gdzie można pływać, niech ZS będzie wyjątkiem. Niech ludzie wypoczywają to w ciszy i spokoju, a włodarze niech się wezmą za przygotowanie plaż, miejsc parkingowych, posprzątanie terenu, czystością wody w prawdziwym tego słowa znaczeniu a nie nawijaniem makaronu na uszy! Turystyka wtedy sama się rozwinie!

10 marca 2016 at 12:49 pm

tak, ale tylko przez pewien czas, ponieważ prędzej czy później do jakiegoś porozumienia strony dojdą i uchwała sejmiku powstanie. Jak już powstanie, to będzie bardzo ciężko ją zmienić. Zatem jeżeli obecna procedura padnie, to formalnie zakazu nie będzie, tak jak jest dziś, ale będzie natychmiast uruchomiona następna. Rzecz w tym, aby w tej kolejnej edycji, wędkarze byli słyszalni.
Po prostu kolejna procedura daje nam jeszcze jedną szansę. więcej szans może nie być. samorządy negocjują wiele aspektów dotyczących Parku Krajobrazowego, silniki nie ją główną kością niezgody. Spodziewam się że kolejna edycja, jeżeli do niej dojdzie, będzie już ostatnia, więc i ostatnią szansą dla wędkarzy.

10 marca 2016 at 11:04 am

Aer – czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli ktoś się sprzeciwi i projekt weźmie w łeb to i tak pozostanie bez ograniczeń, czyż nie tak?

10 marca 2016 at 8:00 am

i właśnie po tych konsultacjach zmieniono projekt na wersję bez limitu. Wiele wskazuje jednak, że jest kilka gmin, które zablokują projekt. Wędkarze będą mieli wówczas ostatnią szanse pokazać że zależy im na zbiorniku i powalczyć. Tylko dwa warunki: siła (mnogość) i jedno stanowisko (przynajmniej żeby nie wyglądało, że w środowisku jest kilka różnych opinii).

9 marca 2016 at 9:14 am

nowa uchwała sejmiku o parku krajobrazowym musi być prędzej czy później, więc jeżeli teraz nie przejdzie obecny projekt (bez ograniczeń), to oznacza że wkrótce ruszy nowa procedura – 3 podejście. Oznacza to ze mamy możliwość aby każdy okręg, koło i klub wędkarski złożył wniosek, najlepiej żeby był niemal jednakowy, czyli np. to co jest teraz z limitem 15kW. wówczas nas, wędkarzy głos będzie słyszalny. To nasze wnioski, a nie kolarzy ma byś słyszalny w tej sprawie.

Ponad to ja, uważam, że lepszym scenariuszem jest aby teraz nie weszły przepisy proponowane (strefy, 0, do 4kw I BEZ LIMITU) i sprawa się wydłużyła, bo jak już oficjalnie dopuszczą bez limitu to już NIGDY tego nie zmniejszą, no chyba że trup się będzie słał gęsto na zalewie.

Więc na dziś, liczmy że projekt nie wejdzie, a później mobilizujmy nasze wędkarskie środowiska.
Uważam, że jest szansa.
Jak tylko będę coś wiedział, to na pewno się odezwę i będę podrywał do walki ;-)).

9 marca 2016 at 1:00 am

Nie wiem dokładnie co teraz jest opiniowane (też myślałem że z ograniczeniem), ale @Aer, jeżeli jest opiniowane bez ograniczeń to jeśli jedna z gmin wypowie się negatywnie to raczej projekt nie przejdzie i pozostanie tak jest – bez ograniczeń! Czyli nic się nie zmieni, ponieważ w tej chwili tak jest.

• This reply was modified 1 year, 10 months ago by Zdjęcie profilowe trax trax.

8 marca 2016 at 3:32 pm

Witam Panowie, orientuje się ktoś czy drogą w Sulejowie wzdłuż tej czerwonej kreski można podróżować bez ryzyka mandatu?

8 marca 2016 at 10:25 am

na obecnym etapie, aby nie weszły przepisy bez limitu Rada chociaż jednej gminy musi wydać opinię negatywną!!! te gminy to:
Aleksandrów, Łęki Szlacheckie, Piotrków Trybunalski, Tomaszów mazowiecki, Mniszków, Przedbórz, Ręczno, rozprza, Sulejów. Czasu jest mało. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek wpływ na radnego swojej gminy to działajcie!!!!

Niestety nie mam linka z aktualnym projektem, ponieważ Marszałek to trzyma tak żeby nikt za długo tego nie widział. Materiały są w gminach, tak jak pisałem wcześniej. Zawsze można się pofatygować i poprosić o udostepnienie. Teraz wszystko w rękach radnych tych gmin.

8 marca 2016 at 9:54 am

Panowie, nie wygląda to dobrze!!!!
@Aer jak możesz podeslij linka z aktualnym projektem, chociaż ja tez słyszałem że dalej aktualny jest ten ograniczeniami do 15kw. Widać że ktoś juz paluch w tym macza. Nie wygląda to ciekawie. Ja jestem za tym aby były ograniczenia, w przeciwbym razie z wędkowania za 2-3 lata będa nici. Zwali się tu taki tłum że w ciągu dnia nie połowimy sobie, a w nicy pewnie nie jeden świr sie znajdzie który popisy tez będzie uskuteczniał, co gorsza jak będzie nagrzany!!!
Tyle jest zbiorników gdzie można pływać, dlaczego ZS też musi być taki jak inne. Większość ludzi przyjeżdza tu odpocząć w sensie odpocząć w ciszy, poływac żaglówką, łodką, rowerem, kajakiem. Tych którzy chcą pływać na skuterach czy motorówkach jest mniejszość, tyle że ( chyba każdy wie o co chodzi).

Dajcie newsy jak macie i co robić aby to ograniczenie wprowadzić.

Połamania

8 marca 2016 at 8:25 am

Ale też się zgadzam że jest potrzebne, ale na 1000% w projekcie rozesłanym do gmin kagańca mocy nie ma!!! Był w wersji na etap konsultacji społecznych. Ten link, który ty pokazałeś w [pierwszym poście faktycznie dotyczył pierwszego podejścia, ale wówczas nie zgodziła się jedna z gmin, nie pamiętam która i cała procedura jest właśnie ponawiana. Tyle tylko że teraz Marszałek przedłożył projekt bez limitu mocy. Obecnie, przez wyrok WSA (z czerwca 2015) został zniesiony przepis zabraniający pływania na spalinach.

trzeba poszukać w harmonogramach prac rad gmin. jak znajde to wystawie tutaj.

7 marca 2016 at 11:52 pm

@Aer link podany przeze mnie w ubiegłym roku jest już nieaktualny to prawda. O ile wiem teraz to jest w fazie opiniowania (z 04/01/2016):

https://bip.lodzkie.pl/komunikaty-2/item/4190-konsultacje-projektu-uchwa%C5%82y-sejmiku-wojew%C3%B3dztwa-%C5%82%C3%B3dzkiego-w-sprawie-sulejowskiego-parku-krajobrazowego

W dalszym ciągu jest podział na strefy i max 15KW.

To ograniczenie jak najbardziej jest potrzebne! Teraz to jest „meksyk” na zbiorniku. Zakaz został zniesiony a nic nie wprowadzono, każdy może pływać czym chce, gdzie chce i jak chce.