Author Posts

4 lipca 2014 at 11:34 pm

Dzisiejszy dzień na ZS to porażka.Pogoda super,ale brań mało.Mieliśmy z kumplem może po 8 brań z czego kumpel wyciągnął płoć 34cm i leszcza 45cm,a ja tylko leszcza tak na oko ok.40cm plus minus.dokładnie nie wiem bo nie mierzyłem.Leszcze wróciły do wody.Na jednej rybie zerwałem przypon 0,14 przy zacięciu.Za to bolenie biły od rana do południa takie po 50-60 cm pod samym brzegiem .

21 czerwca 2014 at 10:47 pm

Dzisiaj na ZS od 5.00 do 10.00 było trochę brań z czego kumpel złowił jedną wzdręgę ja 3 wzdręgi i jedną płoć .Ryby w przedziale od 24 do 30 cm.Jedno branie dużej ryby i pęknięty haczyk nr 16 po krótkim holu.Warunki pogodowe fatalne.Chłodno duży wiatr i fala,która utrudniała łowienie na feedery i obserwację brań.

2 maja 2014 at 8:20 pm

Wczoraj wybraliśmy się z kumplem na ZS pod wieczór od ok.19 do ok.22.30.Łowiliśmy na feedery.Było trochę brań ale większość pustych.Kumpel złowił płotkę i leszczyka a ja leszczyka 35cm .Ogólnie lipa.Musieliśmy się wcześniej zerwać bo nagle zerwał się duży wiatr i fala i nie dało się łowić.Zasiadka nie do końca udana,ale najważniejsze że coś się na wędce uwiesiło no i ryby z powrotem wróciły do wody.

4 maja 2013 at 9:29 pm

Ja byłem rano na rozlewiskach w Barkowicach. Lipa totalna, niby ryba coś tam się rzucała ale na kotwiczce podwiesił się tylko jeden maluch po 5h przecinania wody. Dużo spławiającej się drobnicy uklei i płoci ale efekty wśród wędkarzy kiepskie bywało że puknięcia na feeder nie było.
Szczerze to napracowałem się różnymi sprawdzonymi przynętami (slidery, soft4playe, kopyta, obrotówki, wahadłówki) i liczyłem że coś się podwiesi większego. Może za dużo uklei i trzeba tylko w ten deseń podawać.
Na BT zero.

Nie łowię tam za często może macie jakieś swoje odczucia. Czy lepiej na otwartej wodzie atakować czy wewnątrz zatok. Jest płytko i trzeba góra prowadzić bo zielsko trzeba by ciągle z haka zdejmować.

4 maja 2013 at 6:27 pm

Byłem dzisiaj z kolegą w okolicach Barkowic Mokrych. Kolega z uporem maniaka łowił płoteczki i ukleje. Ukleje łowił nawet na feedera… Całe życie się człowiek uczy.
W nocy ponoć jakieś leszcze zostały złowione. Zwiad z echosondą pokazał, że w tych okolicach ryb jest sporo mniej niż 3 tygodnie temu. Widać jeszcze nie wróciły. Na BT zero kontaktu z okonkami.
Woda ma temperaturę 13.5 do 13.9 stopnia. Koniec przekazu.

3 maja 2013 at 9:41 pm

Jak tam z białą rybą poza płocią obudziło się coś? Mało brakowało a bym na nocce dzisiaj siedział. Jakoś mnie żona zatrzymała może i dobrze bo słyszę od ludzi że cisza. A jak u Was?

22 kwietnia 2013 at 4:01 pm

panowie w środe rano wybieram się na ryby tylko nie wiem gdzie jechać czy na rozlewiska czy na barkowice mokre na moje leszczowe miejsce nie chodzi mi tylko o leszcza tylko o to żeby coś brało
proszę o rady

18 kwietnia 2013 at 11:09 pm

Dzisiaj Barkowice k.brzózek od rana do godź 11 sama drobnica płoteczki i leszczyki. Widać większa ryba jeszcze nie żeruje, wędkarzy sporo

11 kwietnia 2013 at 10:26 pm

Ja w sobotę wybieram się na Barkowice zobaczymy czy coś się już rusza,tylko pogoda mnie martwi że mają być burze :/

11 kwietnia 2013 at 9:48 pm

Faktycznie hardcorowiec :mrgreen: sam bym w sumie chętnie posiedział ale w sobote roboty od cholery 😐
połamania życzei czekam na relacje 😉

11 kwietnia 2013 at 8:01 pm

Hardcorowiec 🙂 Daj znać jak poszło…

11 kwietnia 2013 at 11:30 am

Jutro Barkowice Mokre robię dwie nocki, może będę mógł się w końcu czymś pochwalić 😆

19 lutego 2013 at 7:34 am

Wiosną też obławiam te rejony … na spławik już od kilku lat nie łowię ale na lekkiego fedeera idzie wyciągnać fajne płocie i jaźwice.

Barkowice to moje główne łowisko ale tylko w tygodniu polecam jechać w weekendy nie bierze.

19 lutego 2013 at 6:57 am

No i znowu się zacznie …

Polecam miejsce jak wpada Pilica do zalewu, na odcinku przy rozlewiskach zawsze na wiosnę na przepływaneczkę bardzo ładne rybki wyciągają, i w dużych ilościach:)
Miejscowi wyciągają jazie i duże płocie w tych rejonach, jedną za drugą, szkoda tylko że wszystko do wora idzie…..

9 lutego 2013 at 9:46 pm

Mokre bez lodu już , można za płoteczką, czy okonkiem się wybrać.