Author Posts

3 października 2014 at 8:47 pm

Przemku na weekend noce 3-4 stopnie , więc ja już myśle o miętkim lecz jeszcze trochę poczekam , bo mam sprawy rodzinne do załatwienia , więć odpada. 🙁

24 września 2014 at 7:21 pm

Noce są już zimne, powinny już żerować. Jutro i w sobotę jadę nad zalew, może za tydzień uda mi się się ustawić za miętusem.

24 września 2014 at 6:36 pm

Też o to mi chodzi żeby miętus wcale nie był duże , jednak żeby się trafił.zapoluję ale dopiero koło listopada albo w połowie października jak będzie zimny

24 września 2014 at 7:07 am

Fajnie jeśli uda się złowić choć jedną sztukę. Zaczynają się przymrozki więc powinny już brać.

23 września 2014 at 10:16 pm

Mam nadzieję że w tym roku wreszcie uda mi się na nie zasadzić. Z tego co wiem to sprzęt nie musi być wymagający. Jak miętki łyknie to z reguły na całego a o sandacza bardzo bym się nie martwił. łowienie na rzece rządzi się trochę innymi prawami niż na zbiorniku (jakby co zawsze można mu popuścić) 😆

23 września 2014 at 8:17 pm

Nie, kawałek za Koluszkami. Ale to okręg Skierniewicki. Warto zrobić dopłatę, jest sporo sandacza i szczupaka. W Mrodze(Na tej rzece powstały Bogdanka, Rochna i Lisowice) występuje pstrąg a może i miętus więc warto próbować. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji na temat tych akwenów to piszcie śmiało na priv, nie chcę zaśmiecać tematu.

23 września 2014 at 8:14 pm

Myślałem też o grupie o węgorzu , ale nie wiem jakby to inni przyjeli więc wybrałem miętusa który jest moim marzeniem do złowienia a sezon na niego się nie długo zacznie

23 września 2014 at 8:09 pm

Aha to są zbiorniki w koluszkach ?

23 września 2014 at 8:07 pm

Na Pilicy? Nigdy tam nie próbowałem, nie daleko Koluszek są dwa fajne zbiorniki w których jest sporo węgorza. Bogdanka i Rochna.

23 września 2014 at 8:02 pm

Czy złowił ktoś kiedyś węgorza?
Trochę z innej beczki 😀

23 września 2014 at 8:00 pm

I wszystko jasne 😀

23 września 2014 at 7:59 pm

Panie przemku jaz to zapora ,gdzie tak szybko płynie woda jest to po prawo na moście na brzustówce most na brzustówce jest obok źródeł , za to most żelazny jest za mostem w nowym porcie przed wpadem wolbórki do pilicy most kolejowy inaczej zwany żelaznym 😀

23 września 2014 at 7:56 pm

Żelazny most to ten przy niebieskich źródłach? Gdzie dokładnie jest ten jaz?

23 września 2014 at 7:50 pm

Poniżej szyny zapewne a obok tamy na tak zwanym krzywym jest głęboko kamieniste dno oraz betonowy skos a poniżej blat myśle że tam nasza rybka może się ukrywać.Ja chyba wybiorę pickera i feedera z ciężarkiem 40g i na hak założę kaweleczek uklei z głową (mrożonej)lub filecik ze świeżego karasia i oczywiście nie zapomnę o czerwonych robaczkach 😀
Zrobię w listopadzie bądź na koniec października kilka wypadów do 18/19 na przystań i w okolice żelaznego mostu
Zastanawiam się czy nie ma miętusów na jazie za brzustówką lub w tamtych okolicach , ponieważ jest sporo kamieni

23 września 2014 at 7:44 pm

Jaki sygnalizator wybrać? Wiem że miętusowi to obojętne ale zastanawiam się czy sandacz nie wypluje rybki jeśli poczuje opór? Myślałem żeby spróbować w tej kipieli zaraz za szyną. Zastanawia mnie też Pilica powyżej szyny, myślę że rzucając pod samą szynę jest spora szansa. Sporo kryjówek, woda miejscami ma szybki uciąg.
Jakie są wasze sugestie dotyczące miejscówek?