Author Posts

18 czerwca 2015 at 12:05 pm

Może i bym miał.
Mam kij Jaxona, chyba AFTM 6 i jakiś prosty model kołowrotka. Kupiłem to z 12-15 lat temu kiedy zaczynałem przygodę z muchą (nie był drogi – z 250zł razem z kołowrotkiem). Byłem z nim kilka razy na pilicy (kilka jazi złapałem) i 2-3 razy na dunajcu na lipieniach.
Potem sprzęt stanął w kącie na wiele lat a ja w ogóle przestałem wędkować. Ze 3-4 lata temu jeszcze raz go wziąłem do łapy i poszedłem na pilicę, i dokupiłem tonący sznur i raz byłem na czarnej przemszy. Coś ta mucha nie wciągnęła mnie jednak, bo kij dalej się kurzy. Mam do niego 2 sznury, pływający (stary ale mało zużyty i na pierwsze wypady i rzuty w krzaki 🙂 by się nadał), a tonący ma 3-4 lata i raz był nad wodą. Same sznury kosztują po 70zł za sztukę.
Oddam całość za 150zł.
Jak chcesz to możesz to zabrać nad wodę żeby ktoś z doświadczeniem ocenił ten sprzęt i jak przypasi to zapłacisz, a jak nie to zwrócisz.
Parę lat temu jeden z kolegów machał nim przez chwilę i powiedział „spodziewałem się że będzie gorszy, da się nim połowić”.

18 czerwca 2015 at 10:24 am

Panowie czy ktoś posiada na sprzedaż cały zestaw wędkarski do muchy dla początkującego, chodzi głownie o coś co stoi i się kurzy a będzie niezłym rozwiązaniem dla początkującego?

24 lutego 2015 at 10:27 pm

Panowie jako że śledzę wasze poczynania dotyczące muchy i widzę jak nią czarujecie postanowiłem też spróbować swoich sił w tej metodzie. Moja wiedza na temat tej techniki jest znikoma i chciałbym abyście mi doradzili jaki sprzęt kupić na początek na nasze warunki, budżetu mam jakieś 500zł więc nie za dużo ale myślę że na początek może coś się z tego zrobi. 😉

26 lutego 2014 at 7:19 pm

Aaaa… rzeczywiście , nie zajarzyłem żartu „…na bolenie”. Tak naprawdę te 2 bolenie opędziłby tą 5-ką co , rzuci się 10 cm dywanem bez obciążenia spokojnie. A szczupaki jednak dla komfortu łowić grubiej. Ja złowiłem na ,muchę kilka boleni na krzyż w tym chyba ze 3 nocą na suchego chrusta przy okazji jazi ( od 45 do może 55 cm) a jednego lepszego trochę na szynie przy wyższej wodzie na puchowca z wolframem.
Reszta to maluchy. Może jakby rzeczywiście ustawić się specjalnie na nie to może ze 2 w roku z premedytacją dałoby się złowić.

26 lutego 2014 at 6:37 pm

Przemka to trzeba nieco naprostować z tym zakupem. Uroił sobie boleniowanie ale przecież jest tylko jedna pewna miejscówka boleniowa w której mógłby połowić na 100%. Cała reszta rzeki jest raczej bezpłodna. Nie zapominajmy że Przemo ma pojazd wodny i z pewnością będzie chciał poszczupakować wraz ze mną. Ja będę ciągnął pajka za pajkiem a On będzie się patrzył 😯 i przeklinał Pezeta że nie może tak daleko zapodać dywanika jak to będzie czynił wasz wspaniały i niezastąpiony Bercik. 😉

26 lutego 2014 at 4:19 pm

No to rzeczywiście, 7-ka wsamraźna.

26 lutego 2014 at 2:10 pm

Ale Przemek szuka kija na bolenia nie na szczupaki. Taki mocniejszy streamer ale nie typowo pod szczupaka.

26 lutego 2014 at 12:40 pm

Wszystko ładnie ale to kije do łowienia streamerem jeszcze, na Dunajec ok, ale na prawdziwe szczupaki od 8-ki ( min. ) w górę. Pisze o prawdziwych muchach szczupakowych – powyżej 15 cm na hakach 5/0, czy tandemach np. Wtedy taka 7-ka ro mało, nie będzie komfortu rzucania.

26 lutego 2014 at 9:08 am

Znalazlem jeszcze:
Vision
Orvis
Masz w czym wybierac 🙂

26 lutego 2014 at 8:41 am

Poniewaz male szanse, ze bedziesz tym lowil na sucharka 🙂 to na Zalew kup sobie dwie linki. Jakas intermediate na plycizny (albo sink tipa z koncowka w 3 klasie) i cos szybko tonacego jakby Ci sie zachcialo lowic na glebokiej wodzie.
Przemek, to mogloby byc niezle dla Ciebie:
Daiwa

26 lutego 2014 at 6:39 am

Super. Tylko tym razem odbiorę osobiście. Krysia z haczykami wróciła od Ciebie dziwnie rozkojarzona :roll:

25 lutego 2014 at 11:43 pm

Bercik, nic się nie martw, już ja cię zgolę odpowiednio. Robię wyprzedaż sznurów, to coś fajnego ci odłożę, coś ok. 8 klasy ci potrzeba jak czytam.

25 lutego 2014 at 10:10 pm

Robuś, wypatrz dla mnie teraz kijka:)

25 lutego 2014 at 9:13 pm

Kij waży 138 gr. więc chyba nie jest zbyt ciężki.
Tajmen już kupiony. 167 gram.
KIlkanaście lat temu spinningowałem szklaną Germiną więc wiem co znaczy nieco ciężki sprzęt. Dam radę.
Teraz JacekO linki musi mi doradzić.
Składam do kupy i ide na ryba:)

• This reply was modified 3 years, 10 months ago by Zdjęcie profilowe brt3 brt3.

25 lutego 2014 at 9:03 pm

Lepiej mieć ciut za ciężki kołowrotek niż za lekki a parę gramów w tą czy tanmtą aż takiego znaczenia nie ma.