Author Posts

16 października 2013 at 7:08 pm

Mój pierwszy bob ukręcony na szybko i z pamięci. Polecam się tym którzy chcą mi to jeszcze raz pokazać chrust, jętkę i streamery, oczywiście browar gwarantowany 🙂 Nie ma to wiele wspólnego z Waszymi muchami ale podobnież im gorszy bob tym bardziej biorą:). Sylwek poproszę o porcję szelaku:)

Załączniki:
You must be logged in to view attached files.

16 października 2013 at 4:09 pm

Powyżej napływu, na wysokości sandaczowego gniazda.
Bolek był cienki, nie miał 30cm.
K.

16 października 2013 at 8:28 am

Konrad, jazie na parkingu na naplywie czy powyzej ?. Tydzien temu wieczorem hol jazia sploszyl cala reszte na dobre. Ale ryby pokazaly sie sporo wyzej naplywu.
Ja walcze w piatek rano, ale jakos jazie mnie nie ciagna :). Wole teraz ze streamerem pobiegac. Duzy ten bolek ?.

15 października 2013 at 9:42 pm

Zawitałem dzisiaj na parkingu. Fajna niska, czysta woda. Rybki jak na tą porę roku w sumie nie źle.
Na parkingu 4 jazie w tym 3 szt. 30+. Chrust na #16. Roiła się też jętka na #18-tce. Ale nic jej nic tu nie zbierało. Pod drutami a jakże: jaź, boleń, kleń poniżej 30 – na „prawoskrętną” sanową jętkę.
Ciekawostką jest fakt, że jazie nie płoszyły się holem. Na streamera jeden kontakt z czymś(?).
W czwartek powtórka….mam nadzieję 🙂

14 października 2013 at 7:32 am

Super linka, mialem taka ale chyba miala 6m tonaca koncowke. Bardzo dobrze mi sie na to lowilo. No i niepotrzebne Ci beda jakies tonace dopalacze. Nie lubie zadnych dodatkow do linki. Zawsze zaburza to prace calego zestawu.

13 października 2013 at 4:55 pm

Dzisiaj pół godzinki, zmiana taktyki.Linka ta co ostatnio plus PolyLeader Trout 5FT 1,5m Fast Sinking Airflo plus 1,20 Przypon z żyłki 0,20 Daje rade połowić,łapie zaczepy i pierwsza rybka na Pawła killera zaliczona :mrgreen: M usze kupić jakąś linkę ale zdecyduje sie chyba na http://www.bogdangawlik.pl/product_info.php/cPath/205_511_207/products_id/2012 Tomasz testował ja na Dunajcu i dawała rade.Poza tym głowica fajnie ciągnie i Dragone się nieźle śmiga .
P>S Paweł wracaj szybko do zdrowia

Załączniki:
You must be logged in to view attached files.

13 października 2013 at 11:57 am

Ja do streamera zawsze zakladam jakas tonaco (intermediate) linke. Jesli plywajaca to dlugi przypon, inaczej streamer bedzie plywal pod powierzchnia.
Generalnie do tonaczej linki np na CP zakladam przypon 1,2 – 1,5. Na Pilice mozna do intermediate zalozyc i 2m ale to juz gorna jak dla mnie granica.50cm to zdecydowanie za malo, nawet ja na tonaca linke. Nic dziwnego ze nie mogles nic zlowic. Generalnie mozna przyjac, ze im mniejsza rzeczka tym ciezej trzeba lowic i mucha musi szybciej zatonac.
PS. Wsciekly jestem bo zdycham w domu na zapalenie gardla a tu za oknem idealna pogoda na Pilice 🙁

12 października 2013 at 4:49 am

Ja łowiłem na tonącą z przyponem ok.1.30 + przypon wolfram.

11 października 2013 at 9:03 pm

50 cm trochę mało. Chociaż te 1,2 m a przy pływającym nawet więcej, poza jakimiś wyjątkami. Tak myślę, że z 1,5 m, gorzej się trochę rzuca ale streamer zatonie chociaż trochę. Ogólnie jakiś tonący przypon fajnie mieć do pływającej linki jak się nie ma tonącego sznura.

11 października 2013 at 8:51 pm

Robert dziś testowałem moje streamery na moim ciurku koło zamku.Masakra chyba wole spin.Łowiłeś na linkę pływającą?Jak długi przypon?Ja próbowałem na DT5 F i przypon około 50CM wszystko szło pod wierzchem choć wydawało mi się że zrobiłem przynęty raczej ciężkie 👿 Próbowałem też na suchą,efekt jedna kaczka i latawiec :mrgreen: Hak się rozgiął i odleciała

11 października 2013 at 11:06 am

Wciagnal kolege ten streamer :).
Ale to tak jest. Mi nie mial kto pokazac co i jak i kilka lat wogole omijalem streamera szerokim lukiem.
Wydawal mi sie nieciekawa metoda. Mylilem sie. Kiedy w koncu zaskoczylem co i jak (bylem zmuszony nauczyc sie na CP) zaczelo mi sie to podobac. W okreslonych warunkach jest to zabojcza metoda na okonie i szczupaki na Pilicy. No i brania. Nie ma chyba w wedkarstwie metody ktora dostarcza tyle adrenaliny przy braniu co streamer. Nawet branie malego okonia czuc na kiju jak niezly strzal. Miarowy szczupak czesto wyrywa linke z reki.

11 października 2013 at 10:00 am

Ranek zdecydowanie lepszy 😛 Szybka akcja 8-10 w mojej okolicy.Wyjęte 7 okoni+3 szczupaki. Streamer. Dodatkowo 2 spinki ale bez obcinki 😉

11 października 2013 at 8:19 am

„Jak to Paweł 🙂 Oj szkoda oj szkoda że koledze coś zeszło :mrgreen: ” :).
Poczatek mialem 100%. Najpierw szczupak ok 35cm potem chwile pozniej taki 40 i na koniec okon 25-27 cm.Zawolalem Roberta i razem zaczelismy streamerowac. Chyba mnie speszyl bo z 5-7 bran spartolilem. W kilku przypadkach ryba juz wisiala. Ogolnie bran duzo.
Pod wieczor wyszly jazie do suchej. Ja sie przezbroilem a Robert dalej walczyl (skutecznie) na streamera. Co chwile slyszalem „jest, spadl …” 😈 . W koncu wyholowal szczupaczka i okonia. Ja w tym czasie poczulem sie jak na Sanie. Duzo zbiorek a moja mucha byla olewana. W koncu branie, ladny mlynek i okolo 30cm jazik spina sie z chrusta #18. I to by bylo na tyle. Woda zamiera.
I tak to zakonczylem popoludniowo-muchowy sezon na Pilicy. Niestety dzien krotki a wyjscia z pracy o 14 juz nie przejda :). Zostaja ranki.

11 października 2013 at 7:01 am

No to gratuluję :). To nie takie proste złowić drapieżnika na suchara 😉

10 października 2013 at 9:12 pm

Jak to Paweł 🙂 Oj szkoda oj szkoda że koledze coś zeszło :mrgreen: