Author Posts

17 lutego 2013 at 5:34 pm

z chęcią przeczytam a swoją drogą sam muszę coś tu napisać jakieś mrożące krew w żyłach opowiadanie.

17 lutego 2013 at 11:21 am

@dawid – Mam w planach napisanie artykułu na temat sterowania silnikami elektrycznym w łódkach, na temat maksymizerów. Na razie zajmuję się kodem strony i nie mam kiedy napisać. Ale na bank będzie to jeden z moich pierwszych artykułów.

17 lutego 2013 at 10:30 am

dokładał ktoś z Was może maximizer do silnika elektrycznego? Szukałem schematów na elektrodzie ale nie ma przy żadnym pewności, że wytrzyma 50A  przez dłuższy czas. Wiem że w jednym ze sklepów komputerowych w Piotrkowie montują dodatkowe maximizery do silnika ale koszty duże.

17 lutego 2013 at 7:09 am

GPS jak GPS, garmin ma dobry ekran. Ważnym jest aby GPS był sprzężony z echem. Jeśli nie jest, to bez znaczenia jaki to jest GPS.

Mam kilka GPS i sonarów, równiez komputerek własnej konstrukcji.

Używam Sonara z GPS Lowrance do logowania danych, (moduł logujący własnej konstrukcji) na tej podstawie tworzę własne mapy.

Uzywanie GPS z sonara jest bardzo niewygodne (Gps w sonarze służy do tworzenia logów), dlatego na najzwyklejszej nawigacji samochodowej mam zainstalowany program ozi explorer i z niego z powodzeniem korzystam. Ozi jest również na androida. Telefony mają zazwyczaj znacznie lepsze ekrany niż mój go-cleaver, więc to nie jest wcale zły pomysł.

Wadą korzystania z GPS na sonarze jest fakt, że jest u mnie czarno biały, drugą wadą jest to, że jak widzę mapę na lowreance to nie widzę sonaru.

Tak, że dla całego zagadnienia krytyczne są:

a) same mapy, te zrobiłem sobie sam: dokładność pół metra w poziomie, 10 cm w pionie. Kolorowe, korzystam z nich na najtańszym Gocleaverze z ozi eplorerem

b) samo urządzenie musi mieć jasny dobry ekran. Profesjonalne chartplotery są poprostu szybsze i pozwalają na szybsze o kilka sekund namierzenie się. Dla mnie nie ma to znaczenia. W praktyce namierzam się z dokładnością połowy długości łódki. Pozycję podczas jazdy mam dokładną gdzieś do 4 metrów. Jak chcę się namierzyć dokładniej muszę się zatrzymać, po 10 sekundach namiar mam idealnie dokładny

c) telefon komórkowy wcale nie jest złym pomysłem, jak sie ma dobre mapy

d) biorąc ze sobą laptopa, mam na nim mapy trójwymiarowe i….. i w niczym mi nie pomagają.

W załączeniu zrzut mapki ogólnej z telefonu. Ta dokładność zupełnie wystarcza, większa tylko zaciemnia sprawę

16 lutego 2013 at 11:15 pm

Zastanawiam się nad zakupem GPS-a na ryby.  Będzie on wykorzystywany do zaznaczania miejsc aby później móc je zlokalizować. Chodzi o namierzanie ciekawych miejsc. Te z telefonów komórkowych mnie nie interesują. Znalazłem ostatnio w sieci w ofercie Garmina gps-a do turystyki i jak producent pisze również do wędkarstwa. Model Garmin E-trex 10. Czy ktoś z was posiada ten model i czy może coś na jego temat napisać.  Jaki GPS wybrać?