Instrukcja obsługi Portalu.

Wszystko w portalu kręci się wokół zarejestrowanych użytkowników. Cała zabawa polega na czytaniu tego co napisali inni, lub odwrotnie, na pisaniu czegoś aby inni mogli to przeczytać. Aby można było pisać, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, czytać może każdy bez wymogu rejestracji. Zacznijmy od czytania. Jest wiele dróg segregowania treści:

  • rzeka aktywności: tutaj mamy transmisję live z życia portalu, chronologicznie pokazywany jest każdy przejaw aktywności w portalu, z tego miejsca możemy dołączyć się do każdej aktywności, dodać komentarz, odpowiedzieć na forum, dodać do ulubionych, klikąć like itd. itd.
  • grupy:  użytkownicy przyłączają się do grup, będącymi odpowiednikiem pokoi na czacie. Są to nieformalne kluby dyskutujące na temat wskazany przez nazwę grupy. Grupa ma do dyspozycji swoje własne forum, w grupie można wpisywać myśli, bezpośrednio w rzece aktywności. Grupa jeśli zechce, może mieć własny blog. Grupa może być publiczna, lub ukryta. Wgląd w grupę ukrytą, poza jej uczestnikami ma tylko administrator portalu. Grupa może być otwarta lub zamknięta. otwarta: przyjmuje każdego, zamknięta wymusza uzyskanie zgody, na przyłączenie się do grupy. Wnioski o przynależność do grupy rozpatruje administrator danej grupy grupy.
  • blog W blogu portalu możemy znaleźć artykuły. Artykuły są wyławiane przez redakcję w sieci blogowej portalu. Tak, każdy może założyć bloga. Listę poszczególnych blogów znajdziecie tutaj
     
     Redakcja czyta regularnie te indywidualne blogi i najlepsze wpisy premiuje publikacją na stronie głównej. Blogi indywidualne żyją swoim własnym życiem. Jeśli chcesz  mieć swojego własnego bloga, poprostu go załóż i publikuj wędkarskie treści. Bloga możesz założyć tutaj: załóż bloga. Bloga może założyć każdy. Warunek publikowane treści muszą być wędkarskie, niekomercyjne. Jeśli chcesz bloga komercyjnego próbującego ludziom coś sprzedać skontaktuj się z nami. Ciekawostką jest fakt, że prowadząc własnego bloga można wstawić na nim własne reklamy. W kokpicie bloga jest dostępny widżet o nazwie tekst, w którym można wkleić kod własnej reklamy, kod z dowolnej sieci reklamowej, np adSense. Miejsce na serwerze na bloga udostępniane jest bezpłatnie, bez gwarancji funkconowania. Po prostu bierzesz za darmo „jak jest”, używasz „jak się da” i nie możesz mieć pretensji, że coś działa inaczej niż byś chciał.
  • Katalog uczestników  Tutaj szukasz znajomych, możesz wysyłać do uzytkowników prywatne wiadomości. Jak złapiesz spamera, pisz do redakcji, spamer zostanie zbanowany.W katalogu użytkowników, możemy przejrzeć aktywność publiczną danego użytkownika. Np zwróciliśmy uwagę na uzytkownika @wędkarz, bo napisał coś mądrego, możemy znaleźć szybko wszystkie inne mądre jego wpisy.

Niniejsza instrukcja będzie rozwijana, zmieniana, tak jak zmieniać się będzie nasz portal.

Mam nadzieję, że chociaż trochę, będzie to pomocne.